10 НЕЩА, КОИТО ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ ПРИ ОТКРИВАНЕ НА НОВА ФИРМА
Ако Ви предстои откриване на нова фирма може да се нуждаете от много и различна информация и да се объркате в опита си да отговорите на всички законови изисквания.
В настоящата статия сме се подготвили за вас кратко обобщение на това какво ви предстои. Ето какво ще разгледаме:
1. Правна регистрация на фирма
2. Фактуриране / Софтуер
3. Избор на счетоводител / счетоводна къща
4. Регистрация по ЗДДС
5. Касов апарат
6. Осигуряване и наемане на служители
7. Бизнес план
8. Интернет присъствие
9. Пожарна безопасност
10. Трудова медицина
I. ПРАВНА РЕГИСТРАЦИЯ НА ФИРМА
Обикновено за тази стъпка се ангажира адвокат. Преди това обаче е добре да сте наясно със следното:
1) Избор на име на фирмата – добре е името на фирмата да е свързано с дейността ѝ и да излъчва послание към клиентите. Това е важно решение, но не се притеснявайте, винаги може да се смени на по-късен етап. При избора на наименованието на фирмата ви използвайте услугата на Търговския регистър за проверка дали името е свободно: https://public.brra.bg/CheckUps/Verifications/RightsOverCompany.ra
2) Колко ще са собствениците на фирмата – ако сте само Вие, тогава фирмата ще е ЕООД /Еднолично дружество с ограничена отговорност/, а вие ще я представлявате като управител. Ако имате съдружници, един или повече, дружеството ще бъде ООД и следва да се определи кой или кои от съдружниците ще са управители. Ако управителите са повече от един, следва да вземете решение как ще се представлява дружеството – всеки управител ще може да го представлява поотделно или управителите ще го представляват заедно. Има още няколко правни форми – ЕТ, АД и ЕАД, но не ги разглеждаме, тъй като ЕТ е остаряла форма на осъществяване на дейност, а АД и ЕАД са форми, които са присъщи за дружества с по-мащабни размери – банки, вериги супермаркети и др.
3) Какъв ще е размерът на капитала – минимално изискуемият размер е 2 лв. Ако съдружниците /собствениците/ са повече от един, следва да определите как ще бъде разпределена собствеността – по равно – напр. 50 на 50 при двама съдружника /т.е. и двамата ще имат равни дялове от капитала/ и т.н.
4) Какъв ще е адресът на управление – няма нужда адресът на управление да съвпада с адресът на осъществяване на дейност, дори в практиката по-често те не съвпадат. Добре е адресът на управление, който почти винаги съответства на адресът ви за кореспонденция с НАП, да е на локация, до която бихте имали достъп в дългосрочен план, а не например наето помещение.
5) Предмет на дейност – необходимо е да предоставите кратко описание на икономическата дейност. Най-лесно е да го взаимствате от фирма с дейност, сходна на вашата. Това може да направите като намерите партидата на фирмата в Търговския регистър http://www.brra.bg/ , раздел Справки по физическо или юридическо лице, като изпишете само името на фирмата без правната форма /ЕТ, ООД или ЕООД/ Имате опция, но не е задължително, да посочите и код на икономическа дейност. Отново може да го взаимствате от сходни на вашата фирми. Ние ви препоръчваме да го направите, сега, тъй като ако кодът на икономическа дейност се впише в Търговския регистър, това може да ви улесни за в бъдеще.
Ето полезни връзки към кодовете на икономическа дейност.
https://kik-info.com/spravochnik/kid-2008.php
https://www.nsi.bg/sites/default/files/files/publications/KID-2008.pdf
6) Документи за входиране в Търговския регистър
Ето списък на всички документи, които трябва да се подготвят за регистрация на фирма:
https://www.registryagency.bg/bg/registri/targovski-registar/kak-da-registriram-firma/
Обърнете внимание, че единият от документите /Спесименът/ следва да бъде нотариално заверен.
Препоръчваме това да направи адвокат или адвокатска фирма. Ако нямате познат адвокат, в Интернет има достатъчно фирми, които биха извършили тази услуга.
С Google търсене можете да намерите бланки на всички документи и да си ги подготвите сами. Също така ако сами занесете документите в Търговския регистър държавната такса за регистрация ще бъде 10 лв.
Ако наемете адвокат, той по всяка вероятност ще подаде документите с електронен подпис, в който случай държавната такса би била 55 лв., но ще трябва да заплатите и адвокатски хонорар – между 50 и 300 лв.
7) Откриване на банкова сметка
Един от документите за регистрация на фирма е Бележка за внесен капитал, която се издава от банката, с която сте избрали да работите. Тя открива така наречената “Набирателна сметка” и издава съответния документ за внесен капитал. След като излезе регистрацията на фирмата /обикновено в рамките на 2 до 4 работни дни/, следва да посетите банката и да преобразувате сметката от набирателна в разплащателна.
Изборът на банка е много важен за функционирането на фирмата и ви съветваме да отделите време и да проучите темата. Основното, което следва да знаете е:
- каква е месечната такса за поддръжка на разплащателна сметка;
- каква е таксата за левов превод;
- какви са таксите за вноска и теглене;
- дали ще ползвате електронно банкиране – силно ви го препоръчваме, за да спестите време или следва да имате удобен клон на банката;
Вижте сравнителна таблица за банковите разходи на долния сайт:
https://pisar.bg/banks/ – раздел “Разходи фирми”. Въпреки, че не са съвсем точни, разходите са достатъчно ориентировъчни.
И така, регистрирахме си фирмата. Имаме партида в Търговския регистър, както и ЕИК / БУЛСТАТ. Какво следва от тук насетне.
II. ФАКТУРИРАНЕ И СОФТУЕР
Ако търгувате основно с физически лица, може и да нямате нужда от това да издавате фактури. Ако търгувате обаче с юридически лица, ще имате нужда да издавате фактури. Това може да го направите по три начина:
- чрез покупка на кочан с фактури – той може да е с празни данни на издател /вашата фирма/ или да си поръчате кочан с предварително попълнени вашите данни;
- Чрез използване на безплатни софтуерни приложения – web или desktop – ето някои полезни линкове:
Microinvest Invoice Pro , https://www.fakturirane.bg/ , https://invoicepro.bg/
- Чрез платен софтуер
Ако изберете да работите със софтуер СУПТО /софтуер за управление на продажбите в търговските обекти/, както бихте направили ако още от самото начало обемът на работата ви е сравнително голям, ще попаднете в обхвата на Наредба Н-18. Това ще означава 1) че софтуерът ще трябва да е одобрен от НАП, 2) да имате постоянно свързан касов апарат и 3) да декларирате в НАП с какъв софтуер работите /или по-скоро Вашият счетоводител да го направи/.
Предоставяме ви няколко известни софтуера, които са достъпни и които може да разгледате:
Добре е да съгласувате покупката на софтуера със счетоводителя, тъй като при по-голям обем операции ще е необходимо да се осъществи електронен трансфер на данни от търговския към складовия софтуер.
Също така ще ви е от полза да се запознаете с материалите на НАП по темата на долния линк: https://www.nap.bg/page?id=744
III. ИЗБОР НА СЧЕТОВОДИТЕЛ / СЧЕТОВОДНА КЪЩА
Какво следва да вземем под внимание когато избираме счетоводител:
1) цена – важно е разходите, които ще плащаме за счетоводство да са приемливи за нас, но и същевременно да са удовлетворяващи за счетоводителя, за да може той / тя да работи с мотивация по нашия проект. Важно е и да знаем как разходите за счетоводство биха се увеличили при евентуално разрастване на дейността ни – напр. наемане на нови служители, регистрация по ДДС, внос и т.н.;
2) комуникация – важно е счетоводителят да е някой, с който да ви е лесно да комуникирате /в днешно време това са предимно младите хора/ и който да е на ти с компютрите и технологиите, за да е ефективен и ефикасен в работата и да ви пести време, емоции и усилия;
3) яснота при сключване на договор – важно е да знаете какви ангажименти има счетоводителя в рамките на договореното възнаграждение и какви ангажименти имате вие към него – напр. ежемесечно изпращане на издадени и получени фактури, отчети от касов апарат, отпуски, наети служители, справка за продадени стоки и т.н.
Като за начало е добре да уточните вашите ангажименти:
– на коя дата да предавате документите /банкови извлечения, продажби и покупки, отчети от фискалната памет на касовия апарат, молби за отпуски и т.н./;
– как ще ги предавате – електронно или физически;
– как ще стават разплащанията по сметка – вие или счетоводителя ще изготвяте/зареждате платежните нареждания /обикновено счетоводителите изпращат платежните нареждания само за плащанията към бюджета/;
– какви документи ще се събират при наемане на служители и кой ще ги изготвя /трудов договор, длъжностна характеристика, молба за започване на работа, медицинско свидетелство и т.н./
Ангажиментите на счетоводителя е добре да включват:
– осчетоводяване на приходни и разходни фактури, заплати и всички стопански операции;
– подаване към НАП месечно на декларации 1 и 6;
– изготвяне на бюджетни платежни нареждания за осигуровки и данъци;
– подаване на декларация за започване / спиране на самоосигуряване /ако сте решили да се осигурявате като такова лице/;
– уведомяване НАП за сключване / прекратяване на трудови договори;
– подаване на месечни ДДС декларации, в случай, че сте регистрирани по ДДС;
– подаване на декларации по чл. 55 и чл. 73 от ЗДДФЛ;
– счетоводно приключване и подаване отчет в НСИ и на годишна данъчна декларация по чл. 92 от ЗКПО;
– публикуване на ГФО /много счетоводители не поемат този ангажимент/;
Ако пропуснете да договорите обхвата на счетоводната работа още в началото, рискувате за в бъдеще да влошите комуникацията със счетоводителя и/или да се наложи да заплащате непредвидени разходи.
4) компетентност – разбира се, че е важно да се ангажирате с компетентен счетоводител. Опитът не винаги е гаранция за това, въпреки, че е някаква индикация. При избора на счетоводител или счетоводна къща е важно да усетите в отсрещната страна сигурност и перспективност – в повечето случаи това се усеща още в началото.
IV. РЕГИСТРАЦИЯ ПО ЗДДС
Регистрацията по ЗДДС в общия случай е два вида – доброволна и задължителна – ако преминете прага от 50 хил. лв. облагаем оборот.
Доброволната регистрация се прави общо взето в три случая:
– ако ще работите основно с юридически лица, регистрирани по ЗДДС
– ако още от самото начало е ясно, че в много кратък период от време ще надвишите законовия праг от 50 000 лева облагаем оборот;
– ако ви предстои дълга инвестиционна фаза, в която искате да ползвате ДДС-то на направените инвестиции, които по този начин ще излязат с 20% по-евтини.
Следва да имате в предвид, че ако сте регистрирани по ЗДДС, разходите ви за счетоводни услуги ще са значително по-високи.
V. ИЗБОР НА КАСОВ АПАРАТ / ФИСКАЛЕН ПРИНТЕР
Каква е разликата между касов апарат и фискален принтер? Най-просто казано фискалният принтер е касов апарат, който е без клавиатура, управлява се само чрез друго устройство /компютър, телефон, таблет/, с възможност за поставяне на по-голяма касова ролка и предназначен за по-високо натоварване.
Почти всички касови апарати поддържат режим “Фискален принтер”, а са в пъти по-евтини, така че почти със сигурност ще ви свършат работа при стартиране на бизнеса ви.
След като сте решили дали да закупите касов апарат или фискален принтер трябва да се спрете на марка. Ще разгледаме три водещи марки, върху които имаме наблюдения.
Tremol
Апаратите на Тремол са във високия ценови клас. За сметка на това имат няколко много важни плюса:
– много интуитивно меню за работа и управление;
– визуализация на департаменти – няма нужда от помненето им;
– надеждност;
– голям размер на фискалната памет и съответно полезен живот – 2000 дневни отчети;
– повечето модели могат да се свързват с везни, баркод четци, компютри и др.;
– възможност за дистанционно подновяване на договор за сервиз;
Eltrade
Тази марка споделя повечето от качествата на Tremol и е в средния ценови клас. Размерът на фискалната ѝ памет е малко по-малък – 1500 записа за дневни отчети. Интерфейсът също е по-съкратен.
Daisy
Касовите апарати на Дейзи са най-евтини и също предлагат богат набор от функционалности.
Избор на модел и функционалности
Важно е да определите какъв размер на апарат предпочитате – менютата по марки са еднакви, разликата е в дизайна и размера на ролката, която може да поставите, дали имате нужда от батерия, дали е съвместим със софтуера ви, ако ще ползвате такъв, а ако не ползвате, с колко бързи бутони за департаменти разполагате.
Важно е лесно да можете да извършвате продажби и да генерирате дневни финансови отчети и отчети от фискална памет.
Вижте по-подробна информация на долната публикация:
От документална гледна точка, следва да разполагате със следните документи за касовия апарат:
– свидетелство за регистрация /което трябва да е поставено на видно място ако апаратът е със стационарна локация/;
– паспорт – издава се от производителя и се попълва от сервизната фирма;
– активен договор за сервиз и СИМ абонамент със сервизна фирма;
– фактура за покупката на апарата;
VI. ОСИГУРЯВАНЕ И НАЕМАНЕ НА ПЕРСОНАЛ
Осигуряване на собственик
Първото решение, което трябва да вземете е дали вие да се осигурявате като самоосигуряващо се лице или на договор за управление и контрол. Във втория случай разходите за осигуровки ще са значително по високи, в зависимост от минималния осигурителен доход за съответния код на икономическа дейност на вашата фирма. Вижте всички ТУК /https://kik-info.com/spravochnik/mod-2020.php /
Вижте на долния линк кога можете да се осигурявате като самоосигуряващо се лице.
Вижте на долния линк какви ще бъдат вноските ви като самоосигуряващо се лицe:
Ако сте избрали самоосигуряване и сте го съгласували с вашия счетоводител, важно е да прецените дали ще желаете да имате възможност да ползвате при необходимост болничен.
За 2020та година в единия случай разходите ще възлизат на 169,58 лв., а в случай, че се осигурявате и за фонд общо заболяване и майчинство, те ще бъдат в размер на 190,93 лв.
Започването и спирането на самоосигуряването се декларира с декларация образец ОКд 5 – можете да я изтеглите от сайта на НАП на долния линк:
Ако във фирмата наемате и служители, препоръчваме ви да се осигурявате по силата на договор за управление и контрол. На долния линк ще намерите калкулатор на осигуровките за такъв тип договор:
https://kik-info.com/trz/dogovor-za-upravlenie-i-kontrol.php
Наемане на служители
Тази тема е дълга, но ще се опитаме да ви предоставим основните моменти, на които трябва да се обърне внимание.
1) Необходими документи при назначение;
– Трудов договор – важно в трудовия договор да обърнете внимание на срока на изпитване при безсрочни трудови договори – добре е да бъде 6 месеца. Ако прецените може да сключвате срочни трудови договори и да удължавате с анекси срокът на действието им. Също така следва да уточните дали ще има възнаграждение за клас прослужено време – 0,6% за всяка година, работното време и работното място.
Много важно е да имате ясно разбиране за сумата, която се посочва в трудовия договор. Да допуснем, че в трудовия договор сте посочили брутно възнаграждение в размер на 1000 лв. Това означава, че служителят ще получава около 776 лв., а разходът за фирмата ще бъде 1190 лв. За кратка калкулация може да пресмятате, че осигуровките и данъците са малко над 50% /около 53%/ или половината от чистата сума за получаване. Например ако искате да дадете на служител 800 лв. чисто възнаграждение, общият ви разход ще бъде 800 + 50% от 800 = 400 или малко над 1200 лв.
Много полезен калкулатор на заплата и осигуровки ще намерите на долния линк: https://kik-info.com/trz/zaplata.php Ето и линкове с образци на трудови договори:
https://pisar.bg/documents_bg/trudov_dogovor/http://rabotatami.com/trudovi-dogovori-formulqri-blanki/
Обръщаме внимание, че счетоводителят следва да уведоми НАП с уведомление по чл. 62 ал. 4 от Кодекса на Труда за сключването на трудовия договор и това следва да се случи преди постъпване на работа. Например договорът може да се сключи на 31.03.2020 г., в същия ден да се уведоми НАП и първия работен ден да бъде 01.04.2020 г. Трябва да дадете на служителя освен копие от трудовия договор, копие от потвърждението на НАП за успешно приетото уведомление.
– Длъжностна характеристика – също задължителен важен документ. Добре е да му обърнете внимание и да сте максимално изчерпателни, за да може при започване на работа служителят да е максимално информиран за задълженията му и какво се очаква от него.
– Молба за назначаване – с Google търсене може да намерите достатъчно образци
– Медицинско свидетелство – задължителен документ;
– Свидетелство за съдимост – този документ не е задължителен, но за някои професии, като например шофьори, е препоръчително да изисквате от кандидат служителя такъв документ.
– Автобиография – незадължителен документ;
– Декларация за банкова сметка – изисква се ако превеждате заплатите по сметка;
– Декларация за конфиденциалност – добре е служителите да са наясно, че следва да пазят конфиденциалната информация, с която разполагат, и да не разкриват фирмени тайни.
2) Обява за работа – сигурно всеки е чувал за сайта jobs.bg. След като се регистрирате като работодател в него, ще имате възможност да публикувате обяви. Работата със сайта е лесна и интуитивна. От сайта може да пожелаят първоначално да удостоверят легитимността ви като работодател. Това обикновено става като преведете по сметката им минимална сума, като по този начин от jobs.bg ще потвърдят, че вие контролирате фирмата, която представяте, след което ще активират профила ви.
Съществуват и други сайтове за работа със сходни функционалности като zaplata.bg и jobtiger.bg.
Също така съществуват и фирми, които специализират в подбора на персонал, като manpower.bg, но поради финансови причини те основно се ползват от големите компании.
Относно текста на обявата, можете да разгледате хилядите online обяви за работа и да взаимствате текстове, като ги модифицирате за изискванията на вашия бизнес.
3) Подбор и интервю – човешките ресурси са отделна специалност. Основното, което е добре да знаете, е че има доста кандидати, които кандидатстват за много позиции, без да вникват в спецификата на всяка отделна кандидатура. Нашата препоръка е да изготвите предварителен тест, който да предшества интервюто за работа. По този начин ще отсеете сериозните кандидати и ще си спестите много време.
Също така преценете дали да обявите възнаграждението в обявата. Нашето мнение е, че е добре да го направите, защото това е една от най-важните теми за кандидатите и ако сте обявили възнаграждението ще сте спокойни, че хората, които са кандидатствали по вашата обява са с реални очаквания за възнаграждението. Може да посочите и диапазон на заплащане, за да си оставите възможност ако попаднете на много подготвен човек, да го привлечете в екипа си.
Прозрачността и откритостта е в основата на дългосрочната съвместна работа.
4) Финансирания – ако наемате лица до 29 години или от други приоритетни целеви групи е възможно да кандидатствате за финансиране на средствата за заплата и осигуровки от Агенцията по заетостта. Тази институция може да окаже много голяма помощ на проекта ви, тъй като при стартиране на бизнес всеки лев е важен, а понякога получаването на държавна подкрепа може да се окаже решаващо за това дали да привлечете хора в екипа си, както и за цялостното развитие на проекта ви.
Не забравяйте да уведомите счетоводителя си преди да сключите трудов договор!
VII. БИЗНЕС ПЛАН
След като сте избистрили идеята е добре да направите малко сметки. Въпреки, че рядко нещата за предприемачите се развиват по план, това не обезсмисля изготвянето на бизнес плана, защото по това време ще се сетите за много неща, които може да сте забравили или да не сте взели в предвид. Също така ще имате идея какъв ще е размера на разходите ви и колко приходи ще ви трябват, за да ги покриете.
Обикновено се предвижда новата фирма да започне да покрива разходите си за период от 6 до 12 месеца след стартиране на дейност. Някои големи компании дори бюджетират загуби години наред, преди да започнат да генерират печалби, но не всеки може да си го позволи.
Разработили сме примерен екселски файл, който можете да попълвате с цифри и коригирате съобразно вашите спецификата на вашия проект. Изтеглете го от ТУК.
Освен с цифри, бизнес планът е добре да бъде подкрепен с:
– опис на инвестиционните разходи
– график за реализация на проекта
– анализ на приложимото законодателство
– маркетингово / пазарно проучване
– и план за популяризация на идеята / продукта и продажби. Разбира се планът за продажбите е най-несигурното нещо и ограничаващ фактор в бизнес плана.
Бизнес планът е и задължителен документ при кандидатстване за банков кредит или за рисков капитал.
VIII. ИНТЕРНЕТ ПРИСЪСТВИЕ
Независимо в каква сфера е проекта ви, присъствието му в Интернет по всяка вероятност ще помогне. Какво трябва да направите, за да положите основите на успешното откриване на компанията ви в пространството:
1) Изработка на сайт
Има безплатни платформи като WordPress и Joomla, на които можете да разработите напълно функционални сайтове безплатно. Има и платени платформи като WIX.
Ако сте на “ти” с компютрите може да разучите темата и да си изработите сами сайта. Ако това не е така обаче, може да ви излезе по-евтино да платите на някого да го направи. Може да наемете фирма, приятел или така наречените Freelancer-и.
Ще е необходимо обаче вие да предоставите текстове, структура на сайта и по всяка вероятност снимки на разработчика.
2) Избор на доставчик на Хостинг услуги и домейн
Хостингът може да си представите като наем на информационен склад, а домейна е името на този склад, чрез което всеки Интернет потребител може да достъпи съдържанието в склада ви. Двете неща се плащат отделно, но ще ви улесни ако ги закупите от една компания.
В България по-големите компании са Superhosting.bg, host.bg, icn.bg, zettahost.bg, jump.bg, и др. Може да ползвате и световни компании като Siteground.com. В голяма степен от избора на доставчик на хостинг услуги ще зависи бързината на сайта ви.
Освен името на домейна, е важно да изберете и разширението му – .com, .bg, .net и т.н.
В сайтовете на хостинг доставчиците ще намерите много информация по темата.
3) SEO /Search Engine Optimisation/ и дигитална реклама
Ако проектът ви е Online и искате да генерирате приходи през Интернет, трябва по някакъв начин да привлечете посетители в сайта си. Това става по два начина – чрез реклама /напр. Google Ads и/или Facebook/ или чрез откриваемост от търсачките. Тази тема е много обширна и динамична, поради което ви препоръчваме ако имате нужда да я проучите самостоятелно и да прецените дали може да си позволите да наемете експерти или ще е необходимо да се самообразовате. Разходите за привличане на трафик все повече се покачват, но за много компании инвестицията си струва.
4) Отбелязване на офиса ви в Google Maps
Това е нещо лесно, което можете да направите и сами, и което често е много ефективно и удобно за клиентите ви. Необходимо е да си създадете профил в Google /освен ако вече нямате/, след което да следвате инструкциите от долния линк:
https://business.google.com/locations
5) Лого
В някакъв момент, обикновено в началото, ще имате нужда от изработка на лого. Можете да наемете дизайнер и да заплатите между 100 и 300 лв., а можете и сами да си генерирате лого. В мрежата има много платформи, които ще ви го позволят. Ето линк към една от тях: https://www.canva.com/create/logos/
IX. ПОЖАРНА БЕЗОПАСНОСТ
Добре е да помислите и за изискванията за пожарна безопасност. Ако обекта ви е с площ до 100 кв.м. и в него работят до 4 служители, попадате в обхвата на по-облекчените изисквания и се нуждаете от един Прахов пожарогасител 6 кг. клас АВС и инструкция за пожарна безопасност.
Ако обекта ви е с площ над 100 кв.м. и над 4 служители е възможно да имате нужда от
– повече и различни видове пожарогасители, които да се преглеждат веднъж годишно;
– обучение по пожарна безопасност;
– подробна противопожарна документация – пожарно досие;
– евакуационно осветление;
– проверка на вътрешни пожарни кранове;
– пожароизвестяване / пожарогасене и други системи за пожарна безопасност;
Консултирайте се безплатно с долната компания, за да разберете всички приложими за бизнеса ви изисквания:
X. ТРУДОВА МЕДИЦИНА
В момента, в който назначите служител, имате нужда да сключите договор със служба по трудова медицина. Много предприемачи отлагат тази стъпка за по-късен етап. Освен, че е законово изискване, сключването на договор със служба по трудова медицина ще ви помогне при проверки от страна на Инспекцията по труда, както и при подаването на декларацията по член 15 от ЗЗБУТ в срок до 30-ти април всяка година. Вижте повече на сайта на агенцията: http://www.gli.government.bg/
И за финал, имайте в предвид, че около 80 – 90 % от новите фирми не успяват да просъществуват за период по-дълъг от пет години. Горната информация има за цел да ви помогне със справянето с бюрокрацията и организацията на бизнеса ви, но основните ви усилия следва да са насочени към добавяне на стойност за клиентите ви.
Много сериозни проучвания за успели организации вярват, че едни компании се справят по-добре от други заради хората, които работят в тях. Ние също вярваме, че екипът на една фирма е най-ценният ѝ актив.
Желаем ви успех!